Blog

Podsumowanie – maj 2021

Kolejne Warsztaty Terapeutyczno-Rehabilitacyjne dla Osób z Problemami Neurologicznymi za nami. Cieszymy się, że udało nam się spotkać mimo zmiany terminu na koniec maja.

Warsztaty – tak jak ostatnim razem – odbyły się w Ośrodku Laliki w dniach 27-30 maja 2021. W piątek naszym gościem była Daya Wasilewska – terapeuta ajurwedyjski, zielarka i naturopatka. Od ponad 10 lat zajmuje się ajurwedą, a od ponad 20 naturalnymi metodami leczenia i wspierania organizmu w różnego rodzaju schorzeniach, m.in. SM. Daya wprowadziła nas w dietę ajurwedyjską, rutynę dnia dla chorych na SM oraz naukę automasażu. Dużym powodzeniem cieszyła się ajurwedysjka nauka gotowania, dzięki której mogliśmy poznać nowe smaki i przekonać się, jakie produkty są wskazanie przy diecie dla osób z SM.

Sobota poświęcona była zajęciom relaksacyjnym i medytacjom. Naszym przewodnikiem w medytacjach była Anna Michalec – certyfikowana nauczycielka Kundalini Jogi, technik medytacyjnych oraz Jogi Nidry. Wyjątkowym punktem zajęć Ani były koncerty relaksacyjne, czyli tzw. kąpiele w dźwiękach przy użyciu instrumentów takich jak m.in. gongi, misy tybetańskie czy dzwoneczki koshi.

Naszym gościem na Warsztatach była również Ursula Rojek, śpiewaczka opery wiedeńskiej. Wieczór, podczas którego Urszula wykonała dla nas minikoncert a cappella, z pewnością zostanie w naszych wspomnienia na długo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i miło spędzony czas. Mamy nadzieję, że jak zwykle Warsztaty były dla Was okazją do podładowania baterii, wyciszenia i skupienia się na sobie. Do zobaczenia następnym razem!