Blog

Podsumowanie warsztatów – wrzesień 2020

Wrześniowe Warsztaty Terapeutyczno-Rehabilitacyjne dla Osób z Problemami Neurologicznymi dobiegły końca. Wyjątkowo w tym roku spotkaliśmy się tylko raz, ale za to udało się nam wykorzystać ten czas w 100%.

Warsztaty odbyły się w dniach 24-27 września 2020. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZAZ Laliki i prawdopodobnie nie była to nasza ostatnia wizyta 🙂 Ośrodek świetnie się dopasował do naszych potrzeb, do tego posiada wszystkie pokoje dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach, co zawsze było naszym priorytetem przy wyborze odpowiedniego miejsca na warsztaty.

Pierwszy dzień warsztatów upłynął nam na luźnych rozmowach i omawianiu problemów, z którymi zetknęliśmy się w ciągu ostatnich miesięcy. Cały piątek poświęcony był za to wykładom i ćwiczeniom związanymi z medytacjami świeckimi. Szkolenie z tego zakresu przeprowadziła dla nas Fundacja Hinc Sapientia. To był bardzo owocny i mobilizujący dzień! Jak mówi Dorota Mrówka, prezes Fundacji Hinc Sapientia: – To była dla mnie przyjemność. Mam nadzieję, że praktyka medytacji zagości na stałe w rozkładzie dnia naszych uczniów i będzie znakomitym uzupełnieniem terapii.

Sobota również była pracowita. Tego dnia wykłady przeprowadził Grzegorz Czebotar, pomysłodawca warsztatów. Oprócz omawiania tematów mniej lub bardziej filozoficznych był też czas na dalsze ćwiczenia medytacyjne i wyciszające. Niedziela była ostatnim dniem warsztatów i jak zwykle stanowiła podsumowanie ostatnich dni.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i spędzone wspólnie chwile. Mamy nadzieję, że w ciągu tych 4️⃣ dni udało się Wam naładować swoje wewnętrzne baterie i będziecie miło wspominać ten wyjazd.

Do zobaczenia następnym razem!