Blog

Podsumowanie wrześniowych warsztatów

Wrześniowe Warsztaty Terapeutyczno-Rehabilitacyjne dla Osób z Problemami Neurologicznymi uznajemy za zakończone! W tej edycji udział wzięło rekordowo dużo uczestników – było w sumie 43 warsztatowiczów 🙂

Większość uczestników jest z nami od wielu lat, ale tym razem pojawiło się wiele nowych twarzy. Monika z Zabrza przyjechała na warsztaty pierwszy raz. – I mam nadzieję, że nie ostatni. Dla mnie najważniejsze jest to, że przez tych kilka dni mogłam pobyć z osobami, które mają takie same problemy jak ja. Które doskonale rozumieją to, z czym zmagam się na co dzień. Wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie to są dla mnie najcenniejsze pozytywy z tego wyjazdu.

 

W ciągu 4 dni warsztatów odbyły się liczne wykłady i prelekcje. Prowadzący Grzegorz Czebotar jak zwykle przypominał nam o zaletach płynących z medytacji i pracy nad swoim wnętrzem. Dużo miejsca poświęcaliśmy prawidłowemu oddychaniu. Trener personalny Jakub Matyjaśkiewicz na początek przedstawił nam w formie prezentacji najważniejsze informacje o metodzie Wima Hofa. Potem przyszła pora na praktykę – każdy z uczestników miał okazję wykonać serię ćwiczeń oddechowych. Nie są to łatwe ćwiczenia – najlepiej wykonywać je na leżąco i ważne jest to, aby ćwiczyć regularnie. Mamy zatem nadzieję, że na następnych warsztatach każdy z uczestników będzie już miał w nawyku oddychanie metodą Wima Hofa 🙂

Ciekawym punktem programu był także wykład dietetyczki Patrycji Majdak z Poradni Dietetycznej Dietaraj. Udzieliła nam wyczerpującego wykładu na temat zdrowego odżywiania, przy okazji udowodniając, że zdrowa dieta może też być smaczna.

Cztery dni w Ustroniu minęły nam w mgnieniu oka. Jak zwykle zamówiliśmy dla Was słoneczną pogodę 🙂 Mamy nadzieję, że każdy uczestnik warsztatów zdążył się naładować pozytywną energią i że spotkamy się w następnej edycji!

Zapraszamy też do obejrzenia galerii z wrześniowych Warsztatów Terapeutyczno-Rehabilitacyjnych dla Osób z Problemami Neurologicznymi: