Blog

Julka bliżej szczęścia dzięki rehabilitacji

Fundacja „Bliżej Szczęścia” pomogła sfinansować turnus rehabilitacyjny dla Julii Nosek. Odbył się on w terminie 10-23 lutego i – jak mówi mama dziewczynki – efekty ćwiczeń widać do dzisiaj.

Julka choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Podczas porodu doszło do niedotlenienia mózgu, przez co dzisiaj dziewczynka – mimo że ma 9 lat – nie potrafi samodzielnie siedzieć, chodzić i mówić. Jedyną formą pomocy dla Julki jest ciągła i intensywna rehabilitacja. Dzięki ćwiczeniom mięśnie 9-latki lepiej pracują, a silne przykurcze kończyn nie są tak dotkliwe. Ważne jednak, aby takie turnusy odbywały się systematycznie, bo tylko wtedy widać efekty. Miło nam więc poinformować, że dzięki Waszemu wsparciu udało nam się sfinansować ostatni turnus dla Julki. Odbył się on w połowie lutego w ośrodku Michałkowo koło Bystrej.

Plan zajęć podczas turnusu był mocno napięty. Julka codziennie uczestniczyła w 6 zajęciach, m.in. w terapii ręki, terapii SI i masażach punktowych. Logopeda każdego dnia ćwiczył z Julką i wykonywał masaż buzi, natomiast zajęcia z fizjoterapeutą trwały dziennie ponad 2 godziny. Mimo tylu intensywnych ćwiczeń Julka świetnie sobie radziła na zajęciach. Najbardziej podobała się jej dogoterapia. Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta, w domu ma papugę, tak więc kontakt z psem sprawił jej dużo radości.

Jak mówi mama Julki: – Po rehabilitacji widzę dużą poprawę u Julki. Od turnusu minęły już 2 tygodnie, a córka wciąż jest rozluźniona. Lepiej trzyma głowę i nie trzeba jej ciągle podtrzymywać.

Mamy nadzieję, że kolejne turnusy rehabilitacyjne przyniosą kolejne sukcesy w leczeniu Julki. Jeśli chcesz wspomóc Julkę i innych podopiecznych naszej fundacji, to wejdź w zakładkę JAK MOŻESZ POMÓC.