Blog

Tylko 2 000 worków, damy radę?

Żeby wyremontować ostatnią łazienkę w Placówce
Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu potrzebujemy jeszcze ok. 10 000
kg nakrętek. Czyli tylko 2 000 worków!

Od początku roku uzbieraliśmy na remont w Sosnowcu 30 699 kg nakrętek. Dzięki temu ponad 30 wychowanków placówki korzysta teraz z nowej łazienki oraz dwóch odnowionych korytarzy.

Mieszkają tam osoby do 18 roku życia, które znalazły się w trudnej życiowo sytuacji. Dzieci i młodzież dostają schronienie oraz wsparcie psychologiczne, kluczowe dla poprawnego funkcjonowania w późniejszym życiu.

1 worek 60 l = około 5 kg nakrętek
1 worek 120 l = około 15 kg nakrętek

Kto nam pomaga?
„Cała Polska” zbiera z nami! W zbiórce uczestniczą już:
– placówki oświatowe,
– prywatne przedsiębiorstwa,
– kluby fitness,
– instytucje państwowe,
– kluby sportowe, m.in. czołówka polskiej siatkówki
i oczywiście Wy.

Czy zbieranie nakrętek ma sens?
Zapytaliśmy o to w naszej Fundacji. – Z naszej perspektywy zbiórki mają jak najbardziej sens. Przeprowadzamy ją na masową skalę, a to znacznie zwiększa szansę powodzenia akcji. Osobom zbierającym nakrętki na własną rękę na pewno jest ciężej. Za zbiórką stoi potężna logistyka. Łatwiej jest przyłączyć się do kogoś „większego”. – mówi Jarosław Szczygielski.

– Po drugie, jako fundacja staramy się wyznaczać cele, które jesteśmy w stanie zrealizować.  Nie porywamy się z przysłowiową, motyką na słońce i wolimy przedyskutować kilka razy daną kwestię, zanim się za nią weźmiemy. Jeszcze raz wspomnę tutaj o logistyce, która musi być dopięta na ostatni guzik. Nakrętki odbieramy zawsze wtedy, kiedy mamy pewność pełnych worków. Nie robimy pustych przebiegów – dodaje.

Ponad 3.000 kg
Pracownicy naszej firmy przekazali łącznie ponad 600 pełnych worków. Sumarycznie to około 3 000 kg. Potrzebujemy jeszcze tylko 2 000 pełnych worków. Dlatego prosimy – nie wyrzucajcie nakrętek do kosza, wrzućcie je do pojemników Pomagania Przez Odkręcanie!