Blog

Oczami Sebastiana

Sebastian to chłopiec z pięknymi, zielonymi oczami, niestety od urodzenia zmaga się z poważną wadą wzroku. W trakcie dorastania jego prawe oko przestało prawidłowo funkcjonować, w związku z czym lewe musiało pracować intensywniej. Przez kila lat organizm Sebastiana dość dobrze radził sobie z tą sytuacją. Po pewnym czasie niestety również drugi organ zaczął słabnąć, a chłopcu groziła całkowita utrata wzroku.

Pani Ewa, mama Sebastiana zaczęła zbierać pieniądze na zabieg dla syna. W grudniu ubiegłego roku zgłosiła się do naszej Fundacji z prośbą o dofinansowanie do operacji, która łącznie kosztowała 3 200 zł. Do pełnej kwoty brakowało pani Ewie 600 złotych. Mama Sebastiana samotnie go wychowuje, i też tą walkę musiała podjąć sama. Determinacja, zaangażowanie oraz dążenie pani Ewy do celu niesamowicie nas urzekło, dlatego bardzo chętnie im pomogliśmy.

I tak 17 grudnia 2014 roku w Krakowie Sebastian przeszedł skomplikowaną operację, która zakończyła się pomyślnie. Obecnie trwa proces rekonwalescencji. Pozostajemy w stałym kontakcie z chłopcem i jego matką. Z radością informujemy, że wzrok Sebastiana z dnia na dzień polepsza się, a chłopiec znowu cieszy się zdrowiem.