Blog

Znajdź w sobie szczęście! Fundacja „Bliżej Szczęścia” zaprasza na warsztaty

Kolejna odsłona Warsztatów Terapeutyczno-Rehabilitacyjnych dla Osób z Problemami Neurologicznymi przed nami. Fundacja „Bliżej Szczęścia” zaprasza wszystkich chętnych do składania wniosków o uczestnictwo w wydarzeniu.

Często zapominamy o tym, że przy walce z przewlekłą chorobą równie ważne jak opieka medyczna jest także wsparcie psychiczne. Godzenie się z chorobą i z sobą samym to długotrwały, trudny proces. Można przez niego przejść samemu, ale bardzo często potrzebna jest pomoc z zewnątrz. Rozmowa z psychologiem, przewodnikiem duchowym czy inną osobą zmagającą się z podobnymi problemami to dla chorującej osoby rzecz niezwykle istotna.

Zdając sobie sprawę z tych potrzeb, Fundacja „Bliżej Szczęścia” od kilku lat organizuje Warsztaty Terapeutyczno-Rehabilitacyjne dla Osób z Problemami Neurologicznymi. Właśnie zbliża się kolejna edycja wydarzenia. 25-28 kwietnia 2019 r. kilkudziesięciu uczestników warsztatu spotka się w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym Muflon w Ustroniu, aby przez kilka dni pracować nad sobą i dzielić się swoimi przeżyciami. W kwietniowym wydarzeniu poruszone zostaną m.in. takie tematy: „Oddychanie według metody Wima Hofa” czy „Dyscyplina – dlaczego silna wola jest słaba?”.

Do kogo skierowane są warsztaty? Do osób pełnoletnich, przede wszystkim chorujących na stwardnienie rozsiane. Podczas warsztatów dużo miejsca poświęca się medytacjom i pracy nad samym sobą, dlatego ważne jest, aby każdy uczestnik był przygotowany na takie ćwiczenia. Ważna informacja jest taka, że jeśli jest taka konieczność, to każdy uczestnik może zabrać ze sobą opiekuna.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie do dnia 24 marca 2019 r. dokładnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc ograniczona, więc zachęcamy do szybkiego odsyłania wniosków. Z osobami, które zakwalifikują się do udziału w warsztatach, będziemy się kontaktować telefonicznie bądź mailowo.

Zapraszamy także do zakładki WARSZTATY, gdzie znajdziecie materiały filmowe z poprzednich edycji warsztatów.

Informacje o warsztatach w pigułce:

  • Kiedy? 25-28 kwietnia 2019
  • Gdzie? Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy Muflon w Ustroniu
  • Dla kogo? Warsztaty przeznaczone są dla osób pełnoletnich z problemami neurologicznymi, przede wszystkim chorujących na SM
  • Jak się zgłosić? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest do pobrania w zakładce SZUKAM POMOCY
  • Do kiedy można składać wnioski? Formularz i niezbędne dokumenty należy odesłać do nas najpóźniej do dnia 31 marca 2019 r.
  • Gdzie odesłać formularz? Masz dwie możliwości:

1. Dokumenty odeślij w kopercie pod nasz adres:
Fundacja „Bliżej Szczęścia”
ul. Towarowa 23
43-100 Tychy

2. Skany dokumentów odeślij na naszego e-maila: fundacja@blizejszczescia.pl