Tylko 2 000 worków, damy radę?

Żeby wyremontować ostatnią łazienkę w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Sosnowcu potrzebujemy jeszcze ok. 10 000 kg nakrętek. Czyli tylko 2 000 worków!


Od początku roku uzbieraliśmy na remont w Sosnowcu 30 699 kg nakrętek. Dzięki temu ponad 30 wychowanków placówki korzysta teraz z nowej łazienki oraz dwóch odnowionych korytarzy.
 
Mieszkają tam osoby do 18 roku życia, które znalazły się w trudnej życiowo sytuacji. Dzieci i młodzież dostają schronienie oraz wsparcie psychologiczne, kluczowe dla poprawnego funkcjonowania w późniejszym życiu.
 
1 worek 60 l = około 5 kg nakrętek
1 worek 120 l = około 15 kg nakrętek
 
Kto nam pomaga?
„Cała Polska” zbiera z nami! W zbiórce uczestniczą już:
- placówki oświatowe,
- prywatne przedsiębiorstwa,
- kluby fitness,
- instytucje państwowe,
- kluby sportowe, m.in. czołówka polskiej siatkówki
i oczywiście Wy.
 
Czy zbieranie nakrętek ma sens?
Zapytaliśmy o to w naszej Fundacji. - Z naszej perspektywy zbiórki mają jak najbardziej sens. Przeprowadzamy ją na masową skalę, a to znacznie zwiększa szansę powodzenia akcji. Osobom zbierającym nakrętki na własną rękę na pewno jest ciężej. Za zbiórką stoi potężna logistyka. Łatwiej jest przyłączyć się do kogoś "większego". – mówi Jarosław Szczygielski.
 
– Po drugie, jako fundacja staramy się wyznaczać cele, które jesteśmy w stanie zrealizować.  Nie porywamy się z przysłowiową, motyką na słońce i wolimy przedyskutować kilka razy daną kwestię, zanim się za nią weźmiemy. Jeszcze raz wspomnę tutaj o logistyce, która musi być dopięta na ostatni guzik. Nakrętki odbieramy zawsze wtedy, kiedy mamy pewność pełnych worków. Nie robimy pustych przebiegów – dodaje.
 
Ponad 3.000 kg
Pracownicy naszej firmy przekazali łącznie ponad 600 pełnych worków. Sumarycznie to około 3 000 kg. Potrzebujemy jeszcze tylko 2 000 pełnych worków. Dlatego prosimy – nie wyrzucajcie nakrętek do kosza, wrzućcie je do pojemników Pomagania Przez Odkręcanie!

Więcej o akcji:

1. Podsumowanie I etapu: http://blizejszczescia.pl/i-etap-remontu-zakonczony/aktualnosci/268

2. Nowy patronat honorowy nad akcją: http://blizejszczescia.pl/wojewoda-slaski-wsparl-pomaganie-przez-odkrecanie/aktualnosci/279

3. Nowi partnerzy akcji: http://blizejszczescia.pl/mistrzowie-i-wicemistrzowie-polski-w-siatkowce-zbieraja-nakretki-by-wesprzec-fundacje/aktualnosci/275

4. Start akcji: http://blizejszczescia.pl/zbieramy-nakretki-na-remont-pow-nr-3-w-sosnowcu/aktualnosci/260

5. Spot promujący Pomaganie przez odkręcanie:

https://www.youtube.com/watch?v=WF-7flS3Vuw

Powrót do wydarzeń