Słuch za 20 tysięcy złotych.

Na pierwszy rzut oka Adrianowi nic nie dolega. 13-latek interesuje się drugą wojną światową, a jego pasją jest uczenie się języków obcych. To jednak tylko pozory. Cierpi na szereg schorzeń – jednym z nich jest niedosłuch. Jego sytuacja poprawiła się, po wymianie aparatu słuchowego. Koszty zakupu – prawie 20 tysięcy złotych sfinansowała Fundacja „Bliżej Szczęścia”.

W Polsce jest wiele takich rodzin. Schemat jest podobny. Młodzi rodzice nie są gotowi na życiową zmianę – uciekają w narkotyki i alkohol. Ich obowiązki często przejmują dziadkowie. Tak właśnie stało się w przypadku Adriana. – Opiekuje się nim babcia, bo mamie odebrano prawa rodzicielskie. Jest jej ciężko. Siebie i nastolatka utrzymuje tylko z emerytury i dodatku dla rodzin zastępczych – relacjonuje znajoma rodziny – Sandra Karkoszka-Duda. Pomimo wielu trudności babcia chłopca stara się, aby niczego mu nie zabrakło. – Sama finansuje mu korepetycje - dodaje.

Adrian Buch jest wcześniakiem. Urodził się w 6 miesiącu ciąży. Od samego początku miał problemy zdrowotne. Zaczęło się od ataków padaczki i bólów głowy. Chłopiec ma też MPD wodogłowie i podejrzenie autyzmu. Przebywa pod stałą kontrolą Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jest inteligentny. Wykazuje zdolności lingwistyczne. – Sama byłam zaskoczona, kiedy pokazywał mi cyrylicę i zaczął samodzielnie uczyć się rosyjskiego – mówi Sandra Karkoszka-Duda. Chłopiec jest jednym z najlepszych uczniów w klasie. Chodzi do szkoły z oddziałami integracyjnymi.

Do katalogu chorób z którymi zmaga się 13-latek trzeba dołączyć słabowzroczność i obustronną głuchotę. Z racji tej ostatniej musi nosić aparat słuchowy. Ten, który miał, był już mocno wysłużony – potrzebny był nowy. Jego koszt to około 20 tysięcy złotych. Babci chłopca nie było stać na taki wydatek. – mówi Sandra Karkoszka-Duda. – Aparat jest nowoczesny. Dźwięki, które odbiera Adrian są naturalne. Nie słyszy już szumów, ani trzasków – dodaje.   
 
Adriana można wesprzeć w bardzo prosty sposób. Wystarczy przelać dowolną sumę na dedykowane mu subkonto Fundacji „Bliżej Szczęścia”.

Jeśli chcesz, wspomóc ten cel:

  1. kliknij w puste okienko, wpisz kwotę i kliknij "Wesprzyj"
  2. w nowym oknie pojawi się panel
  3. uzupełnij dane
  4. kliknij przycisk "zapłać z Przelewy24"
  5. wybierz formę płatności lub bank
  6. zrób przelew ze swojego konta

Powrót do wydarzeń