Rehabilitacja Maćka zakończona sukcesem

– Całe nasze życie stanęło na głowie i zaczęło kręcić się wokół autyzmu. Nie wiedzieliśmy, co to takiego, skąd się wzięło i jak to leczyć. Nasze dziecko zamykało się w sobie z dnia na dzień. Był coraz dalej, miał swój świat. Nikogo i niczego nie potrzebował.

Tak rodzice Macieja Kubiaka wspominają okres, gdy u ich syna zdiagnozowano autyzm. We wniosku o pomoc dokładnie opisali całą sprawę; oczywistym było, że starają się z całych sił, i że warto im pomóc.

Zajęcia logopedyczne, hipoterapia, dogoterapia i integracja sensoryczna przyniosły oczekiwane rezultaty. Aby stan zdrowia Maćka poprawiał się, konieczna jest jednak ciągła rehabilitacja. Największą barierą do pokonania jest komunikacja. Obecnie chłopiec uczy się porozumiewania za pomocą symboli PECS. 8-latek radzi sobie bardzo dobrze, a rodzice jego przyszłość widzą w jasnych barwach. – Mówiono nam, że Maciej wielu rzeczy nie jest w stanie osiągnąć. Dziś wiemy, że ci, którzy je wypowiadali byli w błędzie. Będziemy z całych sił dążyć do tego, aby nasz syn mógł sam o siebie zadbać.

Jeśli chcesz, wspomóc ten cel:

  1. kliknij w puste okienko, wpisz kwotę i kliknij "Wesprzyj"
  2. w nowym oknie pojawi się panel
  3. uzupełnij dane
  4. kliknij przycisk "zapłać z Przelewy24"
  5. wybierz formę płatności lub bank
  6. zrób przelew ze swojego konta

Powrót do wydarzeń