Poznajcie Macieja Kubiaka

Maciej zmaga się z autyzmem.

Maciej był planowanym i oczekiwanym dzieckiem. Gdy przyszedł na świat od razu skradł serca rodziców. Był ślicznym, zdrowym chłopcem. Jednak wszystko się zmieniło przed drugimi urodzinami, kiedy zdiagnozowano u niego autyzm. Dziecko zamykało się w sobie i z dnia na dzień oddalało. Miało swój świat, nikogo i niczego nie potrzebowało.

Rodzice chłonęli wiedzę ze wszystkich możliwych źródeł: lekarze, terapeuci, internet. Zaczęła się walka pełna wzlotów i upadków; lepsze i gorsze dni, ale nikt nie powiedział że będzie łatwo.

Dziś Maciej ma 8 lat. Jest wesołym i pogodnym dzieckiem, choć nie zawsze tak było. Jego upór i wytrwałość doprowadziła go do miejsca, w którym znajduje się teraz. Od sześciu lat Maciej ciężko pracuje; zajęcia logopedyczne, integracja sensoryczna, hipoterapia, dogoterapia, turnusy rehabilitacyjne dają pozytywne efekty. Maciej potrafi się skupić, skoncentrować swoją uwagę na konkretnym zadaniu. Bardzo lubi się uczyć i cieszy go każda nowa umiejętność. Uwielbia układać puzzle cyfry, ale odkąd nauczył się pływać, jeździć na hulajnodze i na zwyczajnym dwukołowym rowerku – każdą wolną chwilę chce spędzać właśnie w ten sposób.

Jeśli chcesz, wspomóc ten cel:

  1. kliknij w puste okienko, wpisz kwotę i kliknij "Wesprzyj"
  2. w nowym oknie pojawi się panel
  3. uzupełnij dane
  4. kliknij przycisk "zapłać z Przelewy24"
  5. wybierz formę płatności lub bank
  6. zrób przelew ze swojego konta

Powrót do wydarzeń