• wtorek, 4 sierpnia 2015

W dniach 16.07-22.07 w Istebnej zorganizowany został obóz letni pod nazwą  „Obóz św. Jana Bosko dla dzieci i młodzieży”. Inicjatywa umożliwiła skorzystanie z letniego wypoczynku dzieciom z rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na wysłanie swoich pociech na wyjazd. Fundacja „Bliżej Szczęścia” umożliwiła dwojgu młodych tyszan pobyt na obozie oraz przekazała upominki dla każdego z obozowiczów.


Wyjazd dla dzieci został zorganizowany po raz piąty. Głównymi inicjatorami przedsięwzięcia byli księża z parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach. Podczas wypoczynku uczestnicy mieli szansę odkrywania swoich talentów, nowych pasji, a przede wszystkim wzmacniali poczucie własnej wartości w realizowanych zainteresowaniach. Dla dzieci w wieku od 7 do 17 lat, była  to również możliwość odpoczynku oraz jedyna szansa na kilkudniowe prawdziwe wakacje.


Tyska Fundacja „Bliżej Szczęścia” ufundowała wyjazd dwóm braciom, którzy po raz pierwszy mogli choć na chwilę uciec od codzienności i spędzić ciekawie czas z rówieśnikami.  Ponadto, cały obóz został obdarowany gadżetami fundacji oraz Pośrednictwa Finansowego „Kredyty-Chwilówki” Sp. z o.o.