Daniel czeka na rehabilitację

Jest nazywana chorobą Little’a, albo schorzeniem bez definicji. Trudno jednoznacznie sprecyzować objawy. Ale jedno jest pewne – przyczyna to uszkodzenie mózgu w czasie porodu. Na MPD, czyli mózgowe porażenie dziecięce cierpi około 25 tysięcy dzieci w Polsce. 6-letni Daniel Mateja – nowy podopieczny Fundacji „Bliżej Szczęścia”, jest jednym z nich.

Daniel jest pogodnym i mądrym chłopcem; mieszka w Rudzie Kozielskiej, niedaleko Rybnika. Mnóstwo przyjemności sprawiają mu zajęcia przedszkolne – na które uczęszcza w swojej miejscowości. Jego pogoda ducha jest oparciem dla mamy – samotnie wychowującej dwójkę synów. Choć ma zaledwie 6 lat, swoim doświadczeniem mógłby obdarzyć kilka dorosłych osób. Jest wcześniakiem – przyszedł na świat ważąc zaledwie 1.300 gramów. Przez 7 dni walczył na OIOM-ie, aby trafić na oddział pediatryczny, w którym spędził 7 długich tygodni. U chłopca zdiagnozowano alergię, astmę oskrzelową i dziecięce porażenie mózgowe. W lipcu przeszedł udany zabieg fibrotomii – dzięki niemu będzie mógł się poruszać. Teraz konieczna jest kosztowna rehabilitacja.

Turnus rehabilitacyjny na który powinien trafić Daniel rozpoczyna się 4 października w Michałkowie. Jego koszt wynosi 4.700 złotych. Dla matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci to nieosiągalna suma. – Naszym celem jest zebranie brakującej kwoty, czyli około 3 tysięcy – mówi Anna Kostuś, przedstawiciel i wolontariusz Fundacji „Bliżej Szczęścia”. Każdy, kogo poruszyła historia Daniela, może pomóc. Wystarczy, że przekaże drobną sumę na specjalne subkonto dedykowane naszemu podopiecznemu – dodaje.   

Możesz pomóc klikając w link http://blizejszczescia.pl/podopieczni-fundacji/

 

Powrót do wydarzeń