Charytatywny maraton zumby w Gdańsku. Dla Michała i Piotra

Można tańczyć ją z hantlami, można wykonywać dynamiczne ruchy w rytm muzyki używając krzeseł, wreszcie – tańczyć w wodzie. Zumba to wyjątkowe połączenie tańca i fitnessu. Będzie można poznać ją bliżej już 24 października w Gdańsku. Fundacja „Bliżej Szczęścia” organizuje IV edycję maratonu charytatywnego zumby. Tegorocznym celem jest zebranie środków potrzebnych na rehabilitację i leki dla wyjątkowego duetu – Michała i Piotra Czarneckich z Trójmiasta.

Historia tej dwójki jest poruszająca. Obaj bracia cierpią na przewlekłe schorzenie – rdzeniowy zanik mięśni Werdninga-Hoffmana. Choć choroba jest dokuczliwa, Michał i Piotr żyją pełną piersią. Od najmłodszych lat dbała o to ich mama. Niepełnosprawność nie była przeszkodą w aktywnym trybie życia. Wsparcie i motywacja bliskich zdziałały cuda. Dziś obaj bracia mają po 40 lat i ukończone studia wyższe. Dlatego organizatorzy IV charytatywnego maratonu zumby – postanowili środki z imprezy przeznaczyć właśnie na potrzeby braci Czarneckich.  

Cumbia, reggaeton i merengue zaczną rozbrzmiewać na hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 61 już od godziny 16:00. Taneczna zabawa potrwa trzy godziny, a przewodzić będą jej licencjonowani instruktorzy zumby; wśród nich: lokalna gwiazda i promotorka zumby –  Anna Cegłowska a także: Misia Mrozińska, Magda Maciejewicz, Bartek Maciejewicz, Agnieszka Piotrowicz, Marta Frydychowska, Maciej Wojtkiewicz i Anna Kostuś.

Przejdź do galerii zdjęć

Powrót do wydarzeń