Małgorzata Sowa

Fot. Szczepan Ścisłowicz

Lokalizacja: Kraśnik k. Lublina

Cel: rehabilitacja

Małgosia urodziła się jako wcześniak (29. tydzień ciąży), choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Ze skutkami przedwczesnego porodu zmaga się do dzisiaj – dziewczynka ma 12 lat, ale wciąż nie porusza się samodzielnie i wymaga opieki przy każdej czynności.

Gosia jest po eksperymentalnym leczeniu z wykorzystaniem komórek macierzystych. Dzięki tej terapii poprawiło się krążenie, 12-latka wyraźniej mówi i zmniejszyła się jej wada wzroku. To duży postęp, jednak teraz dziewczynka musi walczyć o rozwój w sferze ruchowej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców Małgosia jest pod stałą opieką specjalistów i korzysta z różnorodnych zajęć terapeutycznych. Niestety taka rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Jak podkreśla fizjoterapeuta Gosi, w jej przypadku niezbędna jest stała rehabilitacja, bo tylko wtedy rezultaty wszystkich terapii zostaną utrzymane na dłużej. Prosimy zatem o wsparcie dla Małgosi, aby mogła kontynuować leczenie i osiągać kolejne postępy.

Małgosia to doskonały przykład na to, że choroba nie odbiera radości z życia i pozytywnego nastawienia. Dziewczynka wciąż jest uśmiechnięta i dzieli się ze światem swoją dobrą energią. Teraz pora, abyśmy to my się jej odwdzięczyli naszym wsparciem!