Ewelina Sypiańska

Lokalizacja: Gdańsk

Cel: rehabilitacja

W pierwszym roku życia zdiagnozowano u Ewelinki mózgowe porażenie dziecięce w postaci niedowładu czterokończynowego spastycznego. Oprócz tego dziewczynka ma niedosłuch obustronny w stopniu lekkim/umiarkowanym i wadę wzroku, zez zbieżny, astygmatyzm oraz nadwzroczność. Od kilku miesięcy przyjmuje również lek przeciwpadaczkowy.

Ewelinka obecnie ma 5 lat i wymaga stałej opieki. Nie potrafi sama siedzieć, chodzić i niewiele mówi. Konieczna jest stała, systematyczna, intensywna i wyspecjalizowana rehabilitacja, która pozwoli 5-latce zdobyć nowe funkcje i doskonalić te już osiągnięte. Brak rehabilitacji spowodowałby znaczny regres. Rodzice Ewelinki robią wszystko, żeby do tego nie dopuścić, jednakże koszty miesięczne codziennej rehabilitacji są ogromne i niemożliwe do pokrycia z własnych środków.

Mama Ewelinki apeluje zatem o pomoc w finansowaniu rehabilitacji. – Dla mnie i męża oraz najbliższej rodziny Ewelinka jest oczkiem w głowie i wszyscy dbamy o to, aby jej rozwój był progresywny. Pomimo tak ciężkiego rytmu dnia Ewelinka jest radosną dziewczynką, uśmiechniętą, czasami nawet przekorną z przymrużeniem oka. Jest bardzo wytrwała w tym co robi i wyjątkowo dzielna, nie poddaje się pomimo napotykania wielu trudności.